Vonkajšie žalúzie a najčastejšie otázky o nich

Ako prebieha celý proces od nezáväznej objednávky až po montáž vonkajších žalúzií?

Po odoslaní nezáväznej objednávky váš dopyt spracujeme a naceníme. Pokiaľ s cenou súhlasíte, zavoláme vám a pošleme k vám technika. Ten už finálne zmeria veľkosť žalúzií a definitívne dohodne detaily ako je farba a spôsob pohonu. Po zaplatení zálohy sa pošlú žalúzie do výroby. Po zhruba troch týždňoch prídu k nám na firmu a dohodneme si s vami montáž. Podľa dohody zvykneme montovať aj cez víkend.

Samotná montáž vonkajších žalúzií býva relatívne rýchla a zvyčajne je hotová za niekoľko hodín. Je dôležité, aby bol zabezpečený voľný prístup k oknám. Po skončení montáže si majitelia vyskúšajú funkčnosť vonkajších žalúzií. Následne vyplatíte zvyšok dohodnutej sumy a vonkajšie žalúzie sú vaše.

Aký je najmenší priestor na montáž exteriérových žalúzií?

Na bezproblémový chod vonkajších žalúzií je potrebný priestor minimálne 13 cm pri typoch žalúzií Z-90, S-90 a 11 cm pri Z-70.

Ako umyť vonkajšie žalúzie?

Vonkajšie žalúzie je možné umývať prúdom čistej vody (napríklad vysokotlakovou čističkou – vapkou).

Aká je cena za vonkajšie žalúzie?

Cena vonkajších žalúzií je veľmi variabilná. Záleží od veľkosti okna, ale aj spôsobu montáže a typu pohonu. Napríklad exteriérové žalúzie na motor sú drahšie ako vonkajšie žalúzie manuálne. Približná cena začína na zhruba 400€ za jedno okno.

Dajú sa exteriérové žalúzie montovať aj do bytu?

Odpoveď je jednoduchá. Áno dajú. Podmienkou však je dostatočný priestor na umiestnenie vonkajších žalúzií a vhodný manipulačný priestor. Presné technické riešenie a postup montáže navrhne montér pri zameraní vonkajších žalúzií.